Drugi zjazd Akademii Liderów Dyplomacji

Drugi zjazd Akademii Liderów Dyplomacji

12.10.2020

To był bardzo intensywny weekend, podczas którego odbyło się drugie spotkanie Akademii Liderów Dyplomacji. 

Podczas spotkania mieliśmy ogromną przyjemność gościć Marlenę Miąsko z Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, która opowiedziała jak wygląda planowanie i realizacja wydarzeń na szczycie. 

Podczas drugiego spotkania Akademii Liderów Dyplomacji mieliśmy również przyjemność gościć Łukasza Curyło, dyrektora Powiatowego Urządu Pracy w Jaworznie, który przedstawił znaczenie rozwoju zawodowego oraz podzielił się swoimi doświadczeniami w styczności z funkcjonowaniem instytucji Unii Europejskiej.

W drugi dzień Akademii wystąpił dr hab. Robert Rajczyk z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - wykładowca i ekspert Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Warsaw Institute, z którym uczestnicy dyskutowali na temat geopolityki w czasie pandemii koronawirusa!

Niedziela była również dniem warsztatowym, podczas którego każdy z uczestników opowiedział o sobie i swoich działaniach. W kolejnej części nasza ekspertka z cyberbezpieczeństwa, Anna Słania, przedstawiła uczestnikom case Cambridge Analytica. 

 

Dziękujemy uczestnikom za obecność i zaangażowanie, szczególnie w część warsztatową! Do zobaczenia za dwa tygodnie!

 

Czym jest Akademia Liderów Dyplomacji? 

Ideą Akademii Liderów Dyplomacji jest przedstawienie młodym, ambitnym i zaangażowanym ludziom uwarunkowań polityki zarówno krajowej, jak i międzynarodowej. Każdy lider, aby móc działać skutecznie, musi zrozumieć miejsce Polski na geopolitycznej mapie świata, a także rolę Województwa Śląskiego w europejskiej polityce regionów.  

 


wróć do listy