Go Economy, czyli pierwszy krok do rozwoju

Go Economy, czyli pierwszy krok do rozwoju

20.09.2021

Inicjatywa GoEconomy ma na celu wsparcie ekonomizacji organizacji pozarządowych poprzez ich rozwój instytucjonalny i kompetencyjny.

Założeniem programu jest zaznajomienie uczestników z możliwością uniezależnienia się od grantów ze środków publicznych. To już druga edycja inicjatywy mentorskiej dla organizacji pozarządowych, która dotyczy ekonomizacji rozwoju instytucjonalnego.

Nasi specjaliści zaznajamiają uczestników warsztatów z najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji pozarządowych. W ramach inicjatywy organizujemy program mentorski dla 16 organizacji pozarządowych z 7 województw, które są zainteresowane rozwinięciem działalności swoich organizacji.

Odbyło się już pierwsze z serii spotkań odbywających się pod szyldem Go Economy, na którym uczestnicy mieli okazje wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów. Tematami poruszanymi na zajęciach były najskuteczniejsze metody finansowania pozadotacyjnego działalności organizacji na podstawie doświadczeń Klastra Innowacji Społecznych oraz „Myślenie projektowe design thinking — od potrzeby do realizacji”, tłumaczące, dlaczego ekonomizacja jest ważna dla trzeciego sektora oraz jakie istnieją korzyści związane z prowadzeniem działalności.

 


wróć do listy