Wymiana polsko-litewska dobiegła końca

Wymiana polsko-litewska dobiegła końca

27.10.2021

Nasi partnerzy z SMK University of Applied Social Science opuścili już Gliwice. 

Wymiana międzynarodowa “Historia za parawanem” to inicjatywa polsko-litewskiej młodzieży, w ramach której stworzyliśmy interaktywny model warsztatów edukacyjnych na temat wspólnej historii. W wymianie międzynarodowej wzieęło udział 11 osób z Litwy i 11 osób z mPolski. Uczestnikami z Litwy byli studenci z SMK University of Applied Social Sciences, natomiast z Polski uczniowie z Zespołum Szkół Techniczno-Informatycznych.

W trakcie tygodniowej wymiany opracowaliśmy opowieść, która łączy nasze kraje. Stworzyliśmy 40 plansz do Teatru Kamishibai, dzięki którym w kreatywny i interesujący sposób możemy przedstawić historię polsko-litewską. Stworzony model edukacyjny zakłada aktywny udział uczestników, dzięki czemu w zabawny sposób angażujemy odbiorców naszych warsztatów.

Nagraliśmy filmy instruktażowe po polsku, angielsku i litewsku, tak aby każdy nauczyciel mógł przeprowadzić taką prezentację w swoich klasach. Scenariusze opracowanego Teatru Kamishibai oraz plansze graficzne zostały udostępnione na naszej stronie internetowej (zobacz tutaj).  Powstała opowieść została również przedstawiona przez naszych uczestników w szkołach podstawowych w Kownie i w Gliwicach. Nauczyliśmy się autoprezentacji oraz występowania przed kamerą i publicznością, ale wymiana to nie tylko warsztaty i szkolenia, to również okazja do integracji i poznania swoich kultur. Mieliśmy okazję poznać historię Litwy, skosztować lokalnych przysmaków i posłuchać najpopularniejszych piosenek. 

 

  • Teatr Kamishibai przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 5 w Gliwicach. 

PHOTO-2021-11-04-10-48-11
 

 

  • Teatr Kamishibai przeprowadzony w Kauno „Santaros” Gimnazija.

PHOTO-2021-10-25-21-35-01-2

 

Zobacz scenariusze warsztatów Teatru Kamishibai na podstronie inicjatywy - TUTAJ

 

Stopka-logotypy-3
 

 

 

 

 


wróć do listy