Śląskie Spotkania Europejskie - współpraca Śląska z miastami partnerskimi

Śląskie Spotkania Europejskie - współpraca Śląska z miastami partnerskimi

18.09.2020

Już w najbliższą środęm, 23 września odbędzie się pierwsza w tym roku stacjonarna konferencja "Śląskie Spotkania Europejskie - współpraca Śląska z miastami partnerskimi". 

Wydarzenie odbędzie się 23. września br. o godz. 16:00  w Willi Fitznera, mieszczącej się przy ul. Fitznerów 3  w Siemianowicach Śląskich. Konferencja została objęta honorowym patronatem Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce oraz Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec.

Śląskie Spotkania Europejskie są kontynuacją Bytomskich Spotkań Europejskich zainicjowanych przez obecną senator Halinę Biedę w 1998 roku. Cykl spotkań jest realizowany w ramach promocji działań edukacyjnych, związanych z tematyką międzykulturowego dialogu, który zwraca szczególną uwagę na współpracę między narodami, kształtując równocześnie pozytywny obraz Polski i Polaków za granicą.

W wydarzeniu weźmie udział Aleksandra Monsiol-Szatkowska – dyrektor Departamentu Gospodarki i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, która przedstawi temat pt. "Współpraca Województwa Śląskiego z zagranicą" oraz Wojciech Gosek, Ambasador Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej w Siemianowicach Śląskich, który wygłosi referat pt. "Obywatelska Inicjatywa Uchwałodawcza w Siemianowicach Śląskich".

 

Organizatorami wydarzenia są Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Katowicach oraz Urząd Miejski w Bytomiu we współpracy z Stowarzyszeniem Mieszkańców Siemianowic, Klastrem Innowacji Społecznych oraz Obywatelską Inicjatywą Uchwałodawczą 2.0. 


wróć do listy