YEMA - Youth Exchange Mobile App

YEMA - Youth Exchange Mobile App

W ramach projektu opracujemy aplikację mobilną, która będzie narzędziem dydaktycznym wspierającym międzynarodowe wymiany młodzieży.

Aplikacja obejmie całość funkcjonalności potrzebnych do komunikacji w projekcie, realizacji od strony merytorycznej, zarządzania projektem, tworzenia sieci i rozpowszechniania rezultatów. Aplikacja będzie przykładem efektywnego wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w działaniach edukacyjno-szkoleniowych na rzecz młodzieży. 

Projekt ma charakter innowacji oraz promuje wykorzystanie nowych technologii jako siły napędowej na zmian na lepsze w dziedzinie kształcenia i szkolenia młodzieży. Działania podjęte w projekcie, takie jak wspólne tworzenie aplikacji, wspólne tworzenie kampanii, współpraca z biznesem, a także administracją publiczną (Narodowe Agencje), nasilają współpracę międzysektorową w celu nasilenia synergii między wszystkimi polami działań dotyczącymi młodzieży.

Spotkania z partnerami

W trakcie realizacji projektu mieliśmy okazję nie tylko organizować międzynarodowe spotkanie, podczas którego pracowaliśmy nad koncepcją naszej aplikacji, ale również uczestniczyliśmy w spotkaniach u naszych partnerów w Bolonii oraz Coimbrze!

Spotkanie w Bolonii

Spotkanie w Bolonii

W dniach 14-17 września odbyło się drugie Międzynarodowe Spotkanie z naszymi Partnerami w ramach projektu Youth Exchange Mobile App. Podczas spotkania w Bolonii testowaliśmy funkcjonalności wersji beta naszej nowej aplikacji.

Spotkanie w Coimbrze

Natomiast w dniach 15-18 listopada uczestniczyliśmy w trzecim międzynarodowym spotkaniu z naszymi Partnerami w ramach naszego projektu. Podczas spotkania w Coimbrze omawialiśmy ostatnie poprawki, które chcemy wprowadzić do naszej aplikacji oraz planowaliśmy działania związane z kampanią promocyjną. Będzie to spore wyzwanie, ponieważ kampania będzie prowadzona równocześnie w 3 krajach: Polsce, Portugalii i we Włoszech.

Spotkanie w Coimbrze

Współpraca z partnerami jest dla nas cennym doświadczeniem, ponieważ pozwala na doskonalenie naszych kompetencji cyfrowych, międzynarodową integrację i poznawanie nowych metod pracy z młodzieżą. 

Przetestuj naszą aplikację!

YEMA - YOUTH EXCHANGE MOBILE APP
W ramach projektu opracowaliśmy aplikację, która jest narzędziem dydaktycznym wspierającym międzynarodowe wymiany młodzieży.

YEMA łączy w sobie wszystkie funkcjonalności, które niezbędne są do łatwego i efektywnego zarządzania międzynarodową wymianą:

  • Harmonogram wymiany młodzieży - podaj informacje o miejscu, czasie i rodzaju aktywności, w której zamierzasz uczestniczyć!
  • Mapy - w jednym miejscu znajdziesz wszystkie lokalizacje, z których możesz skorzystać podczas wymiany młodzieży!
  • Lista kontrolna zadań - interaktywna lista kontrolna przedstawia „zadania do wykonania”!
  • Powiadomienia - natychmiast zobaczysz pilne wiadomości z Organizatora. Co więcej, Organizator otrzyma informacje, gdy tylko przeczytasz wiadomość!
  • Wiadomości uczestników - nie potrzebujesz e-maila ani innych komunikatorów!
  • Lista uczestników - dzięki liście uczestników wydarzenia możesz skontaktować się ze swoimi nowymi kolegami również po zakończeniu wymiany!


Przetestuj, zobacz stronę YEMY i daj nam znać co o tym myślisz! 

Wasza opinia pomoże nam w ulepszaniu aplikacji, prosimy o odpowiedź na cztery proste pytania - ANKIETA

 

Zobacz nasz kanał na YouTube! Znajdziesz tam nasze filmy instruktażowe o tym jak korzystać z aplikacji.

 

 

Partnerzy

YouNet

YouNet

YouNet jest podmiotem działającym w sektorze młodzieży od 2014 roku. Uczestniczył w organizowaniu ponad 20 działań młodzieżowych o charakterze wymian, konferencji czy seminariów. Partner posiada akredytację EVS jako organizacja zarządzająca, przyjmująca oraz wysyłająca wolontariuszy. YouNet tworzy sieci współpracy międzynarodowej pomiędzy organizacjami europejskimi (Fundacja Anna-Lindh). Partner posiada doświadczenie w projektach akcji 2 programu Erasmus+.

AKTO

AKTO jest organizacją bardzo doświadczoną w zakresie wymian młodzieżowych i innych działaniach poświęconych pracy z młodzieżą. Na przestrzeni ostatnich lat organizacja brała udział w kilkunastu działaniach międzynarodowych, finansowanych ze środków programu Erasmus+. Organizacja posiada doświadczenie w pracy z Organizacją Narodów Zjednoczonych w zakresie tworzenia lokalnych programów informacyjnych oraz projektów promujących demokratyczne wartości wykorzystujących metody edukacji pozaformalnej.

AKTO
Wróć do listy